Jak cukier wpływa na mózg?

Posted by: | Posted on: March 2, 2018

Jak cukier wpływa na mózg?Wbrew temu, co niektórzy ludzie mogą myśleć, cukru nie zwiększają sprawność umysłową. Glukoza, substancja podstawowa w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu, pomaga nam najbardziej intensywnej własności zadania. Spadek poziomu glukozy może prowadzić do pogorszenia wydajności w zadaniach, mających wpływ na pamięć, uczenie się i uwagę.

Więc dlaczego nie poprawić pracę mózgu z cukrem?

Utrzymanie optymalnego poziomu glukozy nie ma nic wspólnego z konsumpcją cukru rafinowanego lub produktów, cukru Ladena. Wręcz przeciwnie, cukier daje energię, którego wierzchołki gwałtownie spadać, pogorszenie funkcji poznawczych.

Dla utrzymania optymalnego poziomu glukozy należy spożywać produkty, które uwalniają się powoli i w sposób ciągły glukozy z upływem czasu. Niektóre z tych produktów są te, które zawierają węglowodany złożone, takie jak kasze, chleb, makaron, ziemniaki lub produkty zawierające węglowodany proste, takie jak owoce.

Cukier powoduje w mózgu taki sam wpływ na niektóre leki. Badacz Monika dus z university of Michigan zbadali wpływ cukru na nasz mózg, za pomocą owocowych komarnic.[1] Według danych ZWZ, kiedy jemy, robimy to za “nagrodę”, że jedzenie rodzi się w naszym mózgu, nie trzeba jeść. Odkrył również, że główną atrakcją jest to, że my się na to godzimy swój smak. To doprowadziło do przemysłu spożywczego marki są bardzo zainteresowani w tworzeniu sztucznych aromatów, które przyciągają konsumentów, zamiast zachować ich wartości odżywcze z jedzenia. Cukier bezpośrednio bierze udział w modyfikacji smak.

W przypadku dostania się do organizmu cukru powoduje, że mózg do wydzielania dopaminy, substancji, zawiera w wielu uzależnionych. W ten sposób mechanizm bierze udział w “uzależnienie” cukier staje się porównywalna z angażuje się w uzależnienie od kokainy. W rzeczywistości, według badań przeprowadzonych przez Lenoir, Serre, Кантин i Ahmed na uniwersytecie w Bordeaux, pokazuje, że poziom cukru przekracza poziomy nagroda, którą otrzymujemy z niektórymi lekami, co może być bardziej ekscytujące niż sam kokaina.[2]

“Dieta bogata w cukier rafinowany zmienia mózg w taki sposób, że on nie jest już w stanie rozróżnić, ile kalorii organizm akceptuje. Dlatego dieta bogata w cukry sprawi, że będziesz jeść o wiele więcej, niż trzeba. Które w dłuższej perspektywie jest ściśle związane z rozwojem otyłości”. – Monika Dos.

Jak zatrzymać cykl cukru zależności?Jak zatrzymać cykl cukru zależności?

Poprzez uświadomienie możemy nauczyć nasz mózg nie wpaść w pułapkę. To pojęcie odnosi się do koncentracji na tu i teraz doświadczenia żyjemy. Jeśli chcemy delektować sztuczne zasilanie w ciągu minuty z zamkniętymi oczami, możemy zobaczyć, jak się czujesz bardziej nieprzyjemne, niż my pamiętali. Nasz smak w dużej mierze zależy od strategii marketingowych, mających uczynić produkty połączyć bezpośrednio z naszego emocjonalnego mózgu. Sposób przerwać to błędne koło, aby wprowadzać różnorodne produkty o wysokiej wartości odżywczej w naszej diecie, co eliminuje cukier rafinowany i inne cukru Ładunkiem przetworzonej żywności.

Nie idź na zakupy, na pusty żołądek. Uniknąć supermarkety i inne sklepy spożywcze, a głód, a także w samotności.

Przygotujcie w domu jak najczęściej i obejmują orzechy, owoce, dobrej jakości zboża, itp. w swojej codziennej diecie.

Umiarkowane spożycie żywności przetworzonej. Od czasu do czasu pieszczocha, ale skupić się na bardziej zdrową żywność.

Wychowywać/uczenie zdrowego stylu życia dla młodzieży . Przecież dzieci chłoną informacje jak gąbka, nauczyć ich zdrowe nawyki żywieniowe i ćwiczyć z nimi. Razem jeść zdrową żywność, i niech oni pomogą ci przygotować posiłki. To może uczynić je bardziej podekscytowany o zdrowym odżywianiu, a tak jak smaczne jedzenie-to jest to, że pomogliśmy Ci stworzyć. Nawet domagając się realizacji medyczno-sanitarnego edukacji w szkołach może być korzystne.

Zwiększ swoje hormony i neuroprzekaźniki. Niektóre produkty pomagają zwiększyć lub zmniejszyć pewne hormony, które mogą mieć wpływ na spożycie cukru, takich jak kortyzol. Kortyzol może zwiększyć apetyt na słodycze, tak, że po opuszczeniu go więcej szans nie oddając nadmiar słodyczy. Powiedział, że odbiór kortyzolu, przewlekły stres i wysoki poziom cukru może prowadzić do wystąpienia zespołu metabolicznego i otyłości. Neuroprzekaźniki odgrywają ważną rolę. Serotonina również może być zwiększona za pomocą ćwiczeń fizycznych, właściwego trybu uśpienia i zmian w diecie. Niektórzy dietetycy twierdzą nawet, że z małym kawałkiem gorzkiej czekolady można zwiększyć serotoniny.

Jedz owoce do spożycia cukru. Przetworzony cukier ma wysoki indeks glikemiczny, więc zamiast dodawać cukru do ciasta lub babeczek, spróbuj środka słodzącego, je owoce, takie jak daktyle i rodzynki. Inne owoce, takie jak dojrzałe banany mogą dodać odrobinę słodyczy do twojej różnych pieczenia.

Nie tylko cukier wpływ na zdrowie mózgu, ale i dieta, która składa się z wysokie spożycie cukru może odpowiadać za wielu chorób zagrażających życiu, jeśli praktyka zdrowego odżywiania nie są wliczone w swoim codziennym życiu. Spożycie zbyt dużej ilości cukru może zwiększyć ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób serca, otyłości i jest potencjalnym czynnikiem ryzyka rozwoju chorób neurodegeneracyjnych, takich jak demencja i choroba Alzheimera. Według badań przeprowadzonych na uniwersytecie w Teksasie cancer Center MD Anderson w 2016 roku, linki zostały wykonane, pokazując, że mając wysoki indeks glikemiczny dieta może prowadzić do raka płuc.Jak zatrzymać cykl cukru zależności?

Wysokie spożycie cukru może być szczególnie szkodliwe dla naszego mózgu, a niski poziom glukozy może prowadzić do hipoglikemii. Niektóre typowe objawy, które towarzyszą hipoglikemii niepokój, splątanie, drżenie, pocenie się, kołatanie serca. Ponieważ hipoglikemia dzieje się tak dlatego, że mózg nie brakuje paliwa, straty energii w mózgu można się spodziewać. Przy tym Linki mogą być wykonane w bardzo złym funkcje poznawcze, i brak uwagi. Hipoglikemia jest związana z cukrzycą, ale ważne jest, aby mieć na myśli człowieka, który nie cukrzycę, mogą również występować objawy hipoglikemii, jeśli nie są one dostarczają do mózgu z prawidłowego odżywiania, paliwa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *